Група Метінвест передала Сухопутним військам ЗСУ 250 дронів різних модифікацій. Техніка загальною вартістю 10 млн грн надана безплатно в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова – повідомляють у компанії.

Від початку повномасштабної війни Метінвест передав різним підрозділам Сил оборони України понад 1500 БПЛА. На фронті це дуже затребувана військова техніка, яка використовується для розвідки, наведення, коригування ударів, знищення цілей і збору інформації про влучання.

Нещодавно чергову партію «пташок» отримала військова частина 27 Сухопутних військ ЗСУ. Серед наданого – 200 FPV-дронів, 30 дронів DJI Mavic FMC та 20 дронів DJI Mavic 3T з тепловізорами. Усього 250 БПЛА, які посилять обороноздатність воїнів.

Військові за техніку дуже вдячні, адже дрони таких моделей стануть у нагоді для розвідки та дорозвідки навіть у нічний час.

«БПЛА – це нове озброєння, яке раніше не використовувалося широко й масово. Але для розвідки вони підходять на всі сто. Якщо раніше людина йшла сама, ризикувала своїм життям та могла просто не повернутися, то зараз за неї цю задачу виконує машина», – пояснює капітан, тимчасово виконуючий обов'язки начальника служби ракетно-артилерійського озброєння військової частини 27 Максим Кудан.

За його словами, ефективність роботи дронів передусім залежить від майстерності та досвіду оператора – адже якщо він погано навчений і підготовлений, то не зможе працювати ефективно, навіть маючи тисячі квадрокоптерів. Окрім того, сучасні дрони можна додатково удосконалити, і таким чином зробити набагато ефективнішими у питаннях знищення ворога.

Нагадаємо, раніше бригада спеціального призначення «Азов» Національної гвардії України отримала від Метінвесту велику партію авто та обладнання на 40 млн грн. Це повнопривідні пікапи, автономні зарядні станції EcoFlow, старлінки, далекомірі й біноклі.

Усього за півтора року повномасштабної війни Метінвест спрямував 2 млрд грн на підтримку української армії у межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова.