Покровськ частково залишається без електрики, централізованого водопостачання та з перспективою зимування без тепла в багатоквартирних будинках. Про ситуацію в прифронтовому місті розповіли в Покровській МВА.
Городяни продовжують виїжджати з Покровська, евакуаційний автобус відправляється звідси щодня. Людей довозять до евакопункту за межами Донецької області.
«Усі, хто записується через наш Контактний центр або через обласну «гарячу лінію», реєструються, отримують від гуманітарних організацій «підйомні» – 10 тисяч 800 грн на одну особу. Тобто якщо немає бажання виїжджати в місця компактного проживання, то можна отримати ці гроші і влаштуватися в будь-якому безпечному куточку України», – розповів начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк.
Раніше керівники громади вже повідомляли про неможливість подача тепла в багатоповерхівки Покровська. Тому в листопаді в місті планують відкрити пункти обігріву – там, де дозволятиме безпекова ситуація. Їх адреси розповсюдять через Комітет самоорганізації населення.
«Там, де ми маємо модульні котельні, прийнято рішення відкривати теплопункти для потреб наших мешканців, які працюють у місті», – зазначив заступник начальника Покровської МВА Олексій Стебель.
У цих пунктах також можна буде зарядити телефони та інші пристрої.
Щодня в Покровську усувають наслідки обстрілів – комунальники працюють майже без вихідних. На комунальних підприємствах теж спостерігається відтік кадрів, тому є можливість офіційного працевлаштування для покровчан, які залишаються в місті.
«Тих, хто поки що не виїхав і хоче мати роботу, запрошуємо до комунальних підприємств на роботу на фортифікаційних спорудах. До речі, ці роботи жваво просуваються і завдяки інженерним військам, і тим бригадам, які за нами закріплені, і завдяки підтримці обласної військової адміністрації – і фінансовій, і матеріальним резервом. А також допомозі комунальників шести областей, які працюють на території громади», – зауважив Сергій Добряк.
У Покровську продовжують працювати декілька крамниць та аптек, у громаді залишаються кілька сімейних лікарів, працюють пункти роздачі питної води. Також все ще здійснюється підвезення води – як технічної, так і питної.
Детальніше – в сюжеті телеканалу «Орбіта».