За процесуального керівництва Покровської окружної прокуратури завершено досудове розслідування стосовно двох мешканців м. Новогродівки та м. Мирнограду за фактами незаконного придбання, зберігання та перевезення з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини (ч. ч. 2, 3 ст. 307 КК України).

Про викриття перевізника психотропів ми писали раніше.

Як повідомляє відділ інформаційної політики Донецької обласної прокуратури, досудовим розслідуванням встановлено, що у вересні 2023 року чоловік, раніше судимий за незаконне зберігання наркотиків, погодився на пропозицію знайомих привезти із Києва до Мирнограду партію психотропної речовини PVP. У подальшому він мав передати привезений «товар» жінці для фасування та влаштування «закладок» на території міста. За послугу з доставки замовники заплатили йому 40 тис. грн.

Доїхавши до столиці автомобілем, обвинувачений зустрівся в обумовленому місці з чоловіком, який передав йому 5 поліетиленових пакетів із так званою «сіллю» загальною вагою близько 3 кг. Щоб уникнути проблем під час можливих перевірок на блокпостах, «досвідчений» киянин прикріпив зазначені пакети до підкапотного відсіку автівки. Проте під час перевірки документів та огляду автомобілю правоохоронцями у м. Мирнограді схованку було виявлено.

Під час санкціонованого слідчим суддею обшуку у квартирі спільниці перевізника, яка вже неодноразово замовляла «товар» в інтернеті, було виявлено ще 21 пакет з PVP та 7 – з амфетаміном. Загальна вартість вилучених у обвинувачених психотропів, за цінами «чорного ринку», склала майже 3 млн грн.

На вирок суду чоловік чекає під вартою, жінка – під цілодобовим домашнім арештом.

Покарання за санкцією статті - позбавлення волі на строк від 9 до 12 років з конфіскацією майна.