Міністерство енергетики призначило виконувачем обов’язків директора ДП «ВК «Краснолиманська» Сергія Сівцова. Його першочергове завдання – відновити державний видобуток вугілля. Про це повідомив заступник міністра енергетики Олександр Хейло.

За його словами, Міненерго реалізує системну програму з підвищення ефективності роботи державних вугільних підприємств.

«Історично вугільна галузь була стратегічним напрямком енергосектору. Проте через непрозорі процедури приватизації, які відбулися у попередні роки, чимало успішних підприємств опинились у приватних руках. Натомість у державній власності залишилися шахти з високою собівартістю видобутку вугілля або підприємства з тягарем боргів. З частиною державних підприємств приватники змогли працювати завдяки реалізації певних інвестпрограм. Проте, як показує практика, інвестпрограми залишаються лише планами на папері», – підкреслив Олександр Хейло.

Він зазначив, що подібна ситуація, зокрема, склалась у найбільшій державній вуглевидобувній компанії – ДП «ВК «Краснолиманська», де державний видобуток вугілля припинився ще у 2018 році. Відповідно до спецдозволу право видобутку вугілля на полі шахти було надано приватній компанії ТОВ «Краснолиманська». Проте за цей час видобуток вугілля держпідприємством так і не розпочався, а приватний інвестор не підтвердив статус виконання взятих на себе зобов’язань щодо інвестиційних програм. 

Аби змінити ситуацію, в Міненерго було ухвалено рішення про призначення виконувачем обов’язків директора ДП «ВК «Краснолиманська» Сергія Сівцова. Заступник міністра підкреслив, що колишнього керівника підприємства було звільнено через невиконання своїх службових обов’язків.

«Першочергове завдання нового керівника – відновити державний видобуток вугілля. Також необхідно негайно провести інвентаризацію та аудит діяльності. Зрозуміло, що наведення ладу не подобається певним приватним компаніям, які звикли паразитувати на держвласності», – зазначив Олександр Хейло.

Раніше повідомлялося, що гірники ДП «ВК «Краснолиманська» оголосили безстроковий страйк, протестуючи проти заміни керівника підприємства.