Розпочато розслідування щодо відео з розстрілом беззбройних військовослужбовців ЗСУ в Покровському районі. Про це повідомляють у відділі інформаційної політики Донецької обласної прокуратури.

«2 грудня 2023 року в медіа було поширено відео розстрілу беззбройних українських захисників російськими військовослужбовцями. За попередніми даними, це сталося біля одного з спостережних пунктів в районі с. Степове Покровського району», – йдеться в повідомленні.

На відео зафіксовано, як група осіб в російській формі впритул розстрілює двох беззбройних військовослужбовців у формі Збройних Сил України, які здавалися в полон.

Розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України). Досудове розслідування проводять слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, процесуальне керівництво здійснює Донецька обласна прокуратура.

«Вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікується як тяжкий міжнародний злочин», – наголошують у прокуратурі.

Раніше Pokrovsk.news повідомляв, що сьогодні після опівночі окупанти обстріляли селище Новоекономічне Гродівської громади.