Проєкт «Серце Азовсталі» запустив нову програму «Вдома», мета якої – створити гідні побутові умови для оборонців Маріуполя на шляху повноцінного повернення до цивільного життя. Кожному захиснику та захисниці, які отримали I або II групу інвалідності внаслідок боїв за Маріуполь, буде передано у власність квартиру, адаптовану під потреби людей з інвалідністю. Про це повідомляється на сайті проекту.

«Оборонці Маріуполя показали усьому світу, що таке справжній патріотизм та любов до Батьківщини. Ми у неоплатному боргу перед тими, хто віддав своє життя, обороняючи український Маріуполь. І ми ніколи не повинні забувати про тих, хто пожертвував своїм здоров'ям, аби захистити свободу та незалежність України, захистити всіх нас.

Тому я вирішив забезпечити власним  житлом захисників та захисниць Маріуполя, які в результаті бойових дій з оборони міста отримали інвалідність. Це – невелика частина нашої величезної подяки за їхню незламну волю та самовідданість», – зазначив засновник проєкту «Серце Азовсталі» Рінат Ахметов.

Першим учасником програми став захисник Маріуполя, морський піхотинець Олександр Дідур. Під час оборони міста він потрапив під ворожий обстріл і отримав численні уламкові поранення. Оборонець втратив око, три пальці на правій руці, ліва рука була розтрощена. 14 місяців захисник провів у полоні.

Зараз оборонець завершує перший крок на шляху до соціального та економічного повернення – фізичну та психологічну реабілітацію від проєкту «Серце Азовсталі». Лікарі вже зробили йому підготовчу операцію для подальшого протезування ока. А вчора за підтримки «Серця Азовсталі» стався другий крок – він разом з дружиною та двома дітьми заїхав до власної квартири в Києві. 

«Рінат Ахметов робить важливу справу. Він дає людям підтримку, яка допомагає жити далі. Це дуже важлива допомога для мене та моєї сім’ї. Вона дає мені сили та натхнення рухатись далі, будувати майбутнє для моєї родини», – поділився враженнями Олександр Дідур.

На новосілля до Олександра завітав футболіст Андрій Пятов. Дізнавшись, що захисник Маріуполя вболіває за ФК «Шахтар», він подарував йому іменну футболку команди. Також від клубу Олександр отримав спортивний інвентар, який допоможе йому відновлювати свою форму.

«Серце Азовсталі» – проєкт Президента нашого клубу Ріната Ахметова. Вони роблять велику справу – підтримують оборонців Маріуполя. Ми допомагаємо у цій важливій роботі. Герої Маріуполя здійснили справжній подвиг, якому немає аналогів у сучасній історії. Нам важливо, щоб, повернувшись в цивільне життя, захисники та захисниці Міста Марії були активними, мали сили для нових звершень. Тому ми допомагаємо з їхньою реабілітацією. Зокрема, надаємо спортивний інвентар, щоб оборонці в новій оселі могли займатися відновленням своєї фізичної форми. Знаю, що Олександр фанат нашого клубу, тож хочу запросити його на наше тренування, щоб познайомитись з командою», – каже Андрій Пятов. 

«Серце Азовсталі» запустило пілот програми «Вдома», в рамках якого за листопад-грудень 2023 року власні квартири отримають 15 захисників та захисниць. Подати заявку на участь у другому етапі програми у 2024 році можуть оборонці Маріуполя, які:

брали участь в обороні Маріуполя від 24 лютого до 20 травня 2022 року;

отримали першу або другу групу інвалідності внаслідок боїв за місто;

не мають власного житла на підконтрольній території України або втратили його внаслідок бойових дій;

мають документи, які це підтверджують.

Заявки прийматимуться до 9 лютого 2024 року. Звертайтеся на гарячу лінію за телефоном 0 (800) 600 114. 

Зазначимо, що «Серце Азовсталі» є частиною «Сталевого фронту» Ріната Ахметова. Проєкт працює з лютого 2023 року і всебічно підтримує захисників та захисниць Маріуполя. «Серце Азовсталі» вже надало понад 7 тисяч допомог оборонцям та членам їхніх родин.

Раніше повідомлялося, що за півтора року військової агресії компанія Метінвест в межах ініціативи «Сталевий Фронт» Ріната Ахметова спрямувала на підтримку оборонців 2 млрд грн.