Метінвест передав чергову партію допомоги прикордонникам України, щоб підтримати у їхній боротьбі з ворогом.  Про це повідомляють у прес-службі компанії.

У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова захисники отримали партію авто та БПЛА. Сюди увійшли десять мікроавтобусів Volkswagen, а також п’ять комплексів «Валькірія», кожен з яких складається з двох літаків, і п’ять квадрокоптерів Mavic 3Т з тепловізором. Загальна вартість допомоги, яку Метінвест доставив бійцям Державної прикордонної служби України, складає приблизно 12 млн грн.

За словами бійців, отримана техніка дозволить укомплектувати мобільні пункти моніторингу та розвідки, щоб ефективніше боронити країну та контролювати державний кордон.

«Валькірія» – це комплекс, який зараз посилено використовується підрозділами Державної прикордонної служби як у денний, так і в нічний час, щоб здійснювати розвідку та коригування підрозділів. За рахунок своїх технічних характеристик БПЛА дають можливість працювати на ділянках, які захищені радіоелектронними засобами противника, і наводити нашу артилерію та штурмові підрозділи», – розповів представник адміністрації Державної прикордонної служби України Дмитро Петренко

Щодо автомобілів, то Метінвесту вдалося їх знайти у Німеччині. Після придбання мікроавтобуси пройшли додаткове ТО, були замінені всі рідини та необхідні запчастини. Тож оборонці, які будуть виконувати на них завдання, можуть бути впевнені: машини не підведуть – зазначають у Метінвесті.

«На сьогоднішній день ми передали прикордонникам вже більш як 50 повноприводних бусів, які застосовуються для патрулювання великих ділянок кордону. «Валькірій» це теж четверта партія: загалом ми передали вже приблизно 60 одиниць. Кожен такий БПЛА може контролювати 100 кілометрів, тож можна сказати, що цими «пташками» прикордонники закривають майже всі наші кордони. Також «Валькірії» від Метінвесту використовуються на гарячих напрямках – зокрема, у Бахмуті», – зазначив керівник проєктного офісу генерального директора Групи Метінвест Олександр Водовіз

Загалом від початку повномасштабної війни Метінвест спрямував на підтримку України та українців 4,2 млрд грн. З цієї суми понад 2 млрд грн – це допомога бійцям в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. Компанія передала 150 000 бронежилетів, 25 000 касок і шоломів, 80 000 протитанкових їжаків, 31 500 турнікетів, 1 500 дронів, 2 000 тепловізорів, 500 автівок і 300 спеціальних мобільних укриттів.