Виплати внутрішньо переміщеним особам (ВПО) буде оптимізовано. Про це віцепрем'єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила в ефірі національного телемарафону, інформує Фокус.

За її словами, це пов'язано зі зменшенням дохідної частини бюджету України та вимогами міжнародних партнерів.

«Ми напряму прив'язані до рішень наших партнерів. Партнери ставлять вимоги постійно верифікувати виплати з метою їх зменшення або оптимізації. Йдеться про те, що за міжнародними лекалами 2 роки достатньо для того, щоб адаптуватися», — пояснила Верещук.

У 2022 році Україна спрямувала на виплати переселенцям 57 мільярдів гривень. У 2023 році ця сума збільшилася до 73 мільярдів гривень. Планується, що у 2024 році гроші на допомогу для ВПО знову складуть близько 57 мільярдів гривень.

За даними Верещук, в Україні понад 4,9 мільйона внутрішніх переселенців, з яких 2,5 мільйона щомісяця отримують виплати. Вона підкреслила, що кількість переселенців постійно змінюється через міграцію і повернення людей, але також зазначила збільшення їхньої кількості у зв'язку з евакуацією з прифронтових районів.

«Вразливі мають продовжити отримувати виплати, а ті, хто вже, наприклад, адаптувалися, або отримали житло, або мають роботу високооплачувану... підходи мають бути більш справедливими», - зазначила Верещук.

Отримувати виплати від держави продовжать лише вразливі категорії ВПО, а саме - пенсіонери, люди з інвалідністю, жінки з дітьми, а також громадяни, які живуть на прифронтових територіях.

Учора ми повідомляли, що всім категоріям ВПО продовжать виплати до 1 березня.