Усім категоріям внутрішніх переселенців буде продовжено чинні умови соціальних виплат до 1 березня 2024 року. Про це повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону «Єдині новини», передає Укрінформ.

«Враховуючи певні труднощі внутрішньо переміщених осіб, особливо у зимовий період, наприклад, знайти роботу, а також іще ряд додаткових обставин, які можуть ускладнити для них перепризначення допомоги як для ВПО, ми спільно з урядом, за ініціативою Прем'єр-міністра вирішили абсолютно всім категоріям до 1 березня продовжити існуючі умови виплат», – поінформувала Оксана Жолнович.

За її словами, місяць продовження таких виплати потребує понад 6 мільярдів гривень.

«Це досить значна сума, проте ми її знайшли у своїх резервах і готові будемо всім громадянам в рамках закриття зимового періоду повністю продовжити виплати на тих умовах, які є», – підкреслила міністр.

З 1 березня, за словами Оксани Жолнович, виплати автоматично будуть продовжені внутрішньо переміщеним пенсіонерам з низьким доходом, у яких пенсія менша за 9444 гривні.

«Тобто пенсіонерам з високим доходом рівнем доходу, з високими пенсіями допомога ВПО продовжуватись не буде», – додала глава Мінсоцполітики.

«Ми також абсолютно автоматично продовжуємо допомогу для людей з інвалідністю першої та другої груп, дітям з інвалідністю, а також для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», – зазначила Оксана Жолнович.

Водночас буде продовжено виплати для внутрішньо переміщених родин, які працевлаштувалися торік, але мають невеликий рівень доходу, тобто менш як 9400 гривень на кожного члена сім’ї.

«Так само ми будемо продовжувати допомогу тим людям, які проживають на умовно безпечних територіях, але їхні діти не ходять у садочки через нестачу місць. Тоді ми будемо вважати, що мама не працює з незалежних від неї обставин, адже змушена здійснювати догляд за своїми дітьми», – зауважила міністр.

За її словами, уряд дуже гнучко підходить до кожної категорії переселенців, враховує всі обставини, які можуть у них виникати.

«Разом з тим наголошуємо, що всі, хто можуть працювати, мусять і мають працювати, тому що нам потрібно розвивати економіку», – резюмувала Жолнович.

Нагадаємо, з 1 серпня 2023 року допомога для ВПО стала строковою і призначається лише на 6 місяців з можливістю продовження ще на півроку для певних категорій осіб. Тим, хто оформив допомогу до 31 липня 2023 року, виплати мали припинитися з 1 лютого 2024-го. А для ВПО, які вперше звернулися за призначенням допомоги з 1 серпня 2023 року, після закінчення першого шестимісячного строку надання допомоги продовжується без додаткового звернення ще на 6 місяців лише за умови приналежності таких осіб до окремих вразливих категорій.