У закладах професійно-технічної освіти запровадять нову навчальну програму – «Оператор цивільних дронів». Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Цього року в 7 профтехах у Львівській, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській і Чернігівській областях можна буде вивчитись на оператора цивільних дронів», – повідомив міністр.

Він зазначив, що вміти керувати цивільним дроном – надважливо для України сьогодні. Ці безпілотники використовують під час посівної, в рятувальних операціях, розмінуванні, вони допомагають оцінити збитки від бойових дій, а журналісти використовують їх для документування війни.

«Завдяки підтримці Євросоюзу закупили дрони для практичного навчання та підготували викладачів, які тепер зможуть навчати учнів цієї програми. У планах – ще більше розширити мережу профтехів і затвердити освітній стандарт, який дасть змогу повноцінно готувати учнів цієї професії», – повідомив Михайло Федоров.

Він також додав, що реформа профтехосвіти триває. Нещодавно понад 200 закладів подали заявки, щоб оновити свої майстерні та створити якісні умови для підготовки спеціалістів, які дуже потрібні країні.

Раніше Pokrovsk.news повідомляв, що в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості можна отримати актуальну професію.