На засідання 26 січня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про автоматичне продовження всіх виплат для всіх внутрішньо переміщених осіб до 1 березня. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«З 1 березня запрацюють нові справедливі правила допомоги ВПО. Виплати будуть продовжені ще на 6 місяців для ВПО з числа пенсіонерів. Виплати будуть продовжені для наших громадян, які мають інвалідність 1 або 2 групи, для дітей з інвалідністю, для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також продовжуємо виплати для працездатних громадян, які стали на облік в Центр зайнятості або працевлаштувались», – відзначив очільник Уряду.

Загалом, за словами Дениса Шмигаля, держава продовжить підтримувати виплатами більш ніж 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб.

Водночас Уряд буде продовжувати більш цільові інструменти підтримки, аби допомагати тим, хто цього дійсно потребує.

Нагадаємо, з 1 серпня 2023 року допомога для ВПО стала строковою і призначається лише на 6 місяців з можливістю продовження ще на півроку для певних категорій осіб. Тим, хто оформив допомогу до 31 липня 2023 року, виплати мали припинитися з 1 лютого 2024-го. А для ВПО, які вперше звернулися за призначенням допомоги з 1 серпня 2023 року, після закінчення першого шестимісячного строку виплата допомоги автоматично продовжується ще на 6 місяців лише за умови приналежності таких осіб до окремих вразливих категорій.

Раніше про плани продовжити виплати всім ВПО до 1 березня повідомляли в Мінсоцполітики.