Україна виробляє десятки так званих українських «Шахедів» на місяць, які є аналогами іранських безпілотників. Про це під час щорічних зборів Європейської Бізнес Асоціації розповів міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін, інформує forbes.ua.

За словами міністра, наразі саме оборонна галузь робить значний внесок у зростання економіки країни та в майбутньому має стати її головним сектором.

«Починаючи з того, що називають «українським «Шахедом», ми не кажемо назву цього продукту, але вийшли на його серійне виробництво і зараз (виробляємо) десятки на місяць, і продовжуючи багатьма іншими позиціями, які ми раніше виробляли зовсім мало, а зараз маємо пристойні цифри», – сказав Камишін.

Він додав, що кратне зростання виробництва не завжди задовольняє уряд. «Нас задовольняє десятикратне і більше зростання. У нас по багатьох напрямах спостерігається саме такий прогрес», – пояснив він.

Міністр зазначив, що не йдеться про інтеграцію бізнесу з «Укроборонпромом», адже держзаводи працюють, а інвестори розвивають приватний сектор. «Сьогодні чимало дронових компаній побачили можливість на одному з державних заводів знайти ті ресурси, які вони не можуть знайти самі собі окремо», – сказав він.

Приміром, сервісний центр на держзаводі допомагає приватним невеликим дроновим компаніям. За словами Камишіна, це приклад того, як держава допомагає розвиватись своїм ресурсом.

«У цьому плані «український «Шахед» з’явився саме на державному заводі», – сказав міністр.

Раніше ми повідомляли, що Метінвест розпочав серійне виробництво «ловців ланцетів», які рятують техніку ЗСУ.