За підсумками січня-вересня компанія «Метінвест» Ріната Ахметова знизила виплавку сталі на 43% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 1,531 мільйона тонн. Про це повідомляє «Уніан» із посиланням на прес-реліз материнської компанії Metinvest B. V. 

Виробництво чавуну за той же період знизилося на 46%, до 1,344 мільйона тонн, коксу – на 31%, до 948 тисяч тонн. 

На сьогоднішній день українські підприємства групи Метінвест, крім розташованих в Маріуполі та Авдіївці, продовжують працювати з різним рівнем завантаження, враховуючи фактори безпеки, наявність електропостачання, а також логістичні та економічні фактори – зазначають у компанії. Зупинка виробництва на маріупольських комбінатах з кінця лютого 2022 року була частково компенсована обсягами на «Каметсталі».

У третьому кварталі 2023 року виробництво чавуну знизилося на 10% порівняно з попереднім кварталом – до 425 тисяч тонн, переважно через зупинку на плановий капремонт доменної печі №1 на «Каметсталі». У результаті виробництво сталі знизилося на 8% – до 499 тисяч тонн.

Раніше ГМК Центр опублікував дослідження, з якого випливає, що ситуація в українському гірничо-металургійному секторі продовжує погіршуватися. За перше півріччя виробництво залізорудної сировини на рівні підприємств скоротилося на 30-50% р/р, а гірничо-збагачувальні комбінати працюють в середньому на 30-40% потужності. 

Основна причина кризи в галузі – знищення великих металургійних підприємств, блокування портів, а також зростання тарифів на залізничні перевезення та електроенергію, через що собівартість української продукції зростає, позбавляючи її конкурентоспроможності на світових ринках.  

Щоб врятувати галузь, необхідно нарощувати обсяги експорту новим морським коридором, забезпечити збільшення внутрішнього попиту на сталь, а також стримувати тарифи від подальшого зростання – йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Метінвест за 9 місяців сплатив до бюджету України 11 млрд грн податків.