Метінвест Ріната Ахметова, попри повномасштабне російське вторгнення, залишається опорою української економіки. З урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств, за 9 місяців 2023 року Група Метінвест перерахувала до бюджетів усіх рівнів майже 11 млрд грн податків і зборів. Про це повідомляють у прес-службі компанії.

Зокрема, за січень-вересень цього року українські підприємства Метінвесту сплатили 2,8 млрд грн податку на прибуток, 2,4 млрд грн єдиного соціального внеску та 2,3 млрд грн податку з доходів фізичних осіб.

Водночас Метінвест за 9 місяців збільшив плату за землю на 4% проти аналогічного показника 2022 року – до 893 млн грн.

Також значними джерелами наповнення державного та місцевих бюджетів стали плата за користування надрами – 1,5 млрд грн та екологічний податок – 449 млн грн.

У третьому кварталі 2023 року Метінвест перерахував до українського бюджету 4,6 млрд грн, що на 15% перевищує суму за аналогічний період минулого року.

Зокрема, за липень-вересень підприємства Метінвесту збільшили виплату податку на прибуток на 28% проти липня-вересня 2022 року – до 1,7 млрд грн. Відрахування єдиного соціального внеску за той самий період зросли на 8% проти III кварталу 2022 року – до 847 млн грн. А виплата податку з доходів фізичних осіб підвищилася на 12% проти показника за липень-вересень 2022 року – до 818 млн грн.

Крім того, за III квартал 2023 року підприємства Групи сплатили 618 млн грн за користування надрами, що на 2% більше за аналогічний показник минулого року. Водночас плата за землю за липень-вересень цього року проти такого ж періоду 2022 року зросла на 9%, до 304 млн грн, а екологічний податок – на 24%, до 146 млн грн.

«На початку великої війни перед Метінвестом постали серйозні виклики, які ми продовжуємо долати. Нам довелося перебудувати бізнес, створити нові логістичні ланцюги для експорту продукції, змінити операційну модель. Усі ці кроки допомогли компанії вистояти та залишитися одним із найбільших платників податків в Україні. Ми хочемо допомогти українцям, країні та армії, так само як подбали про наших співробітників та жителів регіонів присутності. Тож продовжуємо працювати на перемогу на всіх напрямах», – відзначив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.

Нагадаємо, Метінвест, з урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств, у I півріччі 2023 року сплатив до бюджетів усіх рівнів в Україні понад 6,3 млрд грн податків і зборів, а у 2022 році – 20,5 млрд грн.