13 бригада оперативного призначення Нацгвардії України «Хартія» отримала чергову партію допомоги від Групи Метінвест в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. Про це повідомляють у пресслужбі компанії Метінвест.

Допомога вже найближчим часом опиниться на фронті. Це п’ять пікапів і джип, 10 дронів з тепловізорами та дві зарядні станції Ecoflow загальною вартістю приблизно 6 млн грн.

Вже на початку повномасштабної війни Група Метінвест стала постачати на фронт машини з власного автопарку та налагодила пошук та постачання автівок з-за кордону. Нова партія – всюдиходи, їх будуть використовувати для перевезення особового складу, вивозу поранених і підвозу боєприпасів. Військові підтверджують важливість таких постачань.

«Головним чином повнопривідні автомобілі залучаються на «першу лінію» –  самі розумієте, що це таке. Там дуже часті обстріли й 90% техніки не повертається назад. Тому нам важлива ця допомога, і ми за неї дуже вдячні», –  каже полковник Денис Жутіков, начальник секції логістики штабу військової частини 3102 (13 бригада Національної Гвардії України «Хартія»).

Від початку повномасштабної війни в межах Сталевого Фронту Ріната Ахметова Метінвест передав військовим майже 500 автівок. Проте знаходити авто дедалі складніше.

«Пікапи вже в Європі закінчуються, привезти пікап з Польщі, Німеччини виявляється дуже складно. Так само зі скандинавських країн. Тож ми зараз шукаємо пікапи в Іспанії, Сербії. Пікапи вже стають рідкістю, скоро це буде викликом для усіх, хто допомагає військовим», – розповів керівник проєктного офісу генерального директора Групи Метінвест Олександр Водовіз.

Дрони – інший розхідник, що допомагає нашим оборонцям відстежувати противника і максимально точно коригувати артилерію. Тому військові отримали від Групи Метінвест 10 дронів з тепловізорами марки Autel та два Ecoflow у комплекті спорядження.

Загалом від початку повномасштабної війни в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова Метінвест спрямував на підтримку війська 2 млрд грн. Окрім того, що компанія закуповує та доставляє сучасну воєнну техніку з-за кордону, підприємства Метінвесту в Україні освоїли виробництво виробів зі сталі для потреб армії – від бронепластин для амуніції до спеціальних мобільних укриттів.