Цього року меду буде мало, адже через аномальну погоду бджоли ще не змогли його назбирати. Про це розповіла місцева пасічниця Жанна Ізюмченко.

«Травень був аномальний: заморозки та ще й жодного дощику. Коли цвіте акація, треба, щоб було тепло і волого, а було навпаки – холодно і сухо. Отож першого, як кажуть в народі, травневого меду немає і взагалі цього року не буде», – каже Жанна Ізюмченко.

Зазвичай у другій половині червня родина Ізюмченків робила другу медокачку, але в цьому році ще не було жодної. Після аномального травня пішли рясні дощі, і бджоли все ще не встигли наносити до вуликів меду.

З словами пасічників, залишається надія на більш пізні сорти. Але великого врожаю цього року бджолярі не очікують.

«Надія лише на мед з різнотрав’я та соняшника. Поки, на жаль, і квітів медоносних навколо не бачу, бо більшість посохла. Можливо, далі погода буде більш сприятливою і вдасться в другій половині липня щось накачати. У найкращому випадку цього року можливі максимум дві медокачки, і то за найбільш оптимістичним прогнозом», – каже Жанна Ізюмченко.

Детальніше – в сюжеті ТК «Орбіта».

Раніше Pokrovsk.news повідомляв, що травневі заморозки наробили біди на городах та в садах покровчан, а також призвели до загибелі частини сільгоспкультур на Донеччині.