Травневі нічні заморозки призвели до загибелі частини сільгоспкультур на Донеччині. Занизька температура виявилась критичною для ріпаку та озимої пшениці. Деталі дізнавалася знімальна група ТК «Орбіта».

Голова фермерського господарства «Перебудова» Сергій Головко обробляє у Волноваському районі три тисячі гектарів землі. На 260 з них посіяв ріпак, але Великодня ніч видалася для культури фатальною – п’яти градусів нижче нуля рослина не витримала.

«Бачимо, що всередині немає нічого – зерна порозтріскувалися від заморозку», – каже Сергій Головко.

Подібна ситуація – по всій Донецькій області. За словами пана Сергія, земля не стоятиме порожньою – рештки слугуватимуть якісним добривом під майбутній посів пшениці, тому нині на полі працює техніка. Щоправда, каже аграрій, шкода зусиль, яких докладали протягом місяців.

У господарстві Сергія Головка постраждала і озима пшениця: подекуди серед зеленого поля чітко простежуються жовті ділянки – зіпсовані.

На полях фермерського господарства «Агро-путь» пшениця також в незадовільному стані. Головний агроном Сергій Плетень розповів, що подібних років з інтенсивними заморозками, які б настільки вплинули на культури, на його пам’яті ще не було.

«Судячи з поля, ми втратили десь 70-80 відсотків врожаю, який планувався», – розповів агроном.

40 відсотків посівних площ господарства займає саме озима пшениця. Сергій Плетень зазначає, що відтепер надія лише на дощі. Вони зможуть хоч трохи покращити ситуацію для живої пшениці, але не допоможуть рослинам зі зруйнованими структурами, що відповідають за формування зернівки.

Втратами аграріїв переймається й керівництво Донеччини.

«Зараз організуємо обстеження масивів. Будемо проводити засідання регіональної комісії з ТЕБ та НС, все це буде актуватися. Вже звернулися до Міністерства аграрної політики з проханням виділити кошти для компенсації витрат нашим аграріям», – розповів директор департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА Артем Чаган.

Від початку повномасштабного вторгнення територія посівних земель на Донеччині зменшилась. Чимало фермерських господарств зазнали ворожих ударів.

Попри безпосередню близькість лінії фронту, на фінішному етапі посівна соняшнику та кукурудзи. Загалом ярими культурами в Донецькій області вже засіяно 140 тисяч гектарів землі.

Детальніше – в сюжеті ТК «Орбіта».

Раніше Pokrovsk.news повідомляв, що заморозки наробили біди на городах та в садах покровчан.