Кабінет міністрів України уточнив перелік категорій внутрішніх переселенців, які отримуватимуть допомогу на проживання. Відповідна постанова прийнята на засіданні Уряду 22 березня – повідомляють у Міністерстві соціальної політики України.

Нагадаємо, з 1 березня 2024 року виплата допомоги на проживання була продовжена ще на 6 місяців для окремих категорій ВПО, які отримували її вже протягом одного-двох років. Першочергово виплати були продовжені для людей, які не мають можливості працювати, доглядають дітей або важкохворих чи осіб з інвалідністю, не мають доходів або мають низькі доходи.

Читайте також: В Україні з 1 березня змінився порядок надання допомоги ВПО

«22 березня Уряд прийняв розроблену Мінсоцполітики постанову і уточнив  перелік тих ВПО, які матимуть право на отримання виплат протягом ще 6 місяців», – повідомляють у міністерстві.


Зокрема, щоб уникнути різночитань, постанова  чітко передбачає, що, крім інших, мають право на продовження допомоги ще на 6 місяців також такі категорії людей:

особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність (та родини, в яких такі особи проживають);

діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;

Якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім'ї менше 9 444 грн:

особи, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду, до 6 років;

сім’ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;

особи які надають соціальні послуги на непрофесійній основі;

студенти, які звертаються самостійно, віком до 23 років;

особи з інвалідністю ІІІ групи;

сім’ї пенсіонерів. 

Крім того, право на продовження допомоги на додаткові 6 місяців також отримали особи, старші за 55 років. 

Також продовжено період подання заяв на перепризначення виплат для ВПО до 30 квітня 2024 року. При цьому навіть ті, хто подадуть заяви у квітні, отримають кошти із врахуванням березня.

Тим, хто підпадає під зазначені критерії і подасть заяву в травні, допомога буде призначена  з місяця звернення, тобто також з травня.

«Також звертаємо увагу, що протягом двох місяців після призначення допомоги ВПО, які не працюють і не доглядають за дітьми чи особами з інвалідністю, мають сприяти своїй зайнятості. Тобто стати на облік в Центр зайнятості (або зареєструватися як фізична особа-підприємець та розпочали відповідну діяльність, або отримати допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу, або отримати ваучер на навчання тощо). Якщо після перепризначення допомоги людина не зробить цього, виплату допомоги буде припинено», – попереджають у Мінсоцполітики.

Раніше Pokrovsk.news повідомляв, що Уряд розглядав можливість продовження терміну прийому заяв від ВПО через велику кількість звернень щодо продовження виплат.