У Донецькій області триває розмінування територій, але тими силами і засобами, якими зараз оперує ДСНС, зробити це за короткий період неможливо. Про це розповів виконуючий обов’язки голови Донецької облдержадміністрації Ігор Мороз на брифінгу за результатами засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президенті України.

За словами Ігоря Мороза, ДСНС доводиться планувати розмінування в умовах загрози ворожого наступу.

«Звісно, конкретних термінів ми назвати не можемо, тим більше, що сьогодні тривають активні бойові дії. Зі зведень Генштабу ми чуємо, що ворог концентрує сили в напрямку Куп'янськ, Лиман, Святогірськ. Ми розуміємо їхні плани, розуміємо, що вони будуть проводити спроби, тому остаточно казати, коли ми розмінуємо – передчасно», – наголосив Ігор Мороз. 

Він розповів, що пріоритетом при розмінуванні є об'єкти стратегічного значення.

«Першочергово розміновуються ті ділянки, які потрібні для забезпечення життєдіяльності області: високовольтні лінії електропередачі, об'єкти житлово-комунального господарства, об'єкти, які найчастіше відвідують місцеві мешканці. Крім того, в нас тривають бойові дії, й ми розуміємо: якщо ми сьогодні проведемо розмінування, немає ніякої гарантії, що завтра не прилетить РСЗВ із касетною начинкою, і знову ця територія не буде замінована», – каже виконуючий обов’язки голови ОДА. 

Ігор Мороз підкреслив, що засоби ураження, які використовує ворог, в більшості вироблені ще в СРСР, тому близько 50% не детонують і залишаються в землі. 

Він також зазначив, що питання розмінування обговорювалось у Департаменті цивільного захисту, і робота в цьому напрямку триває. 

Також на Конгресі місцевих та регіональних влад обговорилия можливі зміни в механізмі наповненні місцевих бюджетів, питання використання та переробки матеріалів, що залишились після руйнувань. Розповів Ігор Мороз і про підготовку Донеччини до опалювального сезону. Детальніше – в сюжеті ТК «Орбіта».

Раніше Pokrovsk.news розповідав, чи отримував Ігор Мороз пропозицію очолити Донецьку ОВА.