Бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» спрямували на допомогу країні, військовим та мирним людям вже 6 млрд грн ($175 млн) за 18 місяців повномасштабного вторгнення.

Головні напрямки допомоги – підтримка ЗСУ, гуманітарна підтримка цивільного населення, підтримка громад, а також підготовка до відновлення Маріуполя. Про це повідомляє прес-служба SCM.

Допомога захисникам України реалізується у рамках мілітарного проекту «Сталевий фронт Ріната Ахметова». Для SCM це питання особливо важливе, адже 13,5 тисячі співробітників бізнесів компанії стали до лав Збройних сил України, а майже 900 з них загинули.

Через «Сталевий фронт» силові підрозділи з усієї країни отримують амуніцію, автомобілі, карети швидкої допомоги для військових медиків, дрони, тепловізори, приціли, рації, камери, одяг та взуття, аптечки та турнікети, пальне та інші необхідні речі. Зокрема, «Метінвест» розробив та поставив понад 200 модульних укриттів для бійців на передовій. Також металургійна група постачає сталь для бронезахисту техніки, виготовляє броню для бронежилетів та метал для виготовлення мобільних баггі. У рамках спільної ініціативи Генерального штабу ЗСУ та «Укртелекому» 20 військових бригад отримають 2430 систем управління для посилення зв'язку та бойових можливостей.

Додатково 1 млрд. грн. ($25 млн.) Рінат Ахметов виділив на проект підтримки захисників Маріуполя «Серце Азовсталі». Допомога з проекту вже надається. Загалом у 2023 році в рамках шести програм проекту заплановано підтримку майже 10 тисяч захисників міста та членів їхніх сімей.

Системна гуманітарна допомога від бізнесів та проектів Ріната Ахметова надається мирним українцям у прифронтових зонах та деокупованих регіонах. Люди отримують продукти, одяг, побутові речі, ліки, засоби гігієни тощо. Також у містах присутності компанії SCM дбають про шелтери та притулки, лікарні, джерела світла та води тощо. Надається підтримка місцевим адміністраціям, комунальним службам.

Фонд Ріната Ахметова з початку війни передав для українців 700 тисяч одиниць медикаментів, понад 630 тис. продуктових наборів. Відкрив нові проекти щодо допомоги у реабілітації дорослих, надання обігрівачів, допомоги у облаштуванні гуртожитків для маріупольців у м. Дніпро.

Системну допомогу спортсменам, переселенцям, бійцям сил оборони України та мешканцям регіонів, що постраждали від війни, надає і футбольний клуб «Шахтар». Клуб організував і покрив усі витрати на лікування в США захисника «Азовсталі», морпіха Михайла Діанова. А також взяв на себе організацію лікування та реабілітації тяжко пораненого під Авдіївкою бійця Віталія Шумея у Барселоні.

Окремим найважливішим напрямом підтримки країни для SCM та Ріната Ахметова є внесок у поточне та майбутнє відновлення України. Вже здійснюються інвестиції у відновлення зруйнованої інфраструктури, будівництво нових виробництв, створення нових робочих місць, залучення європейських інвестицій в економіку країни. Окремим особистим рішенням Рінат Ахметов виділив на 2023 рік 60 млн грн ($1,5 млн.) на створення Плану Відродження Маріуполя після деокупації в рамках ініціативи Mariupol.Reborn.

«Ми відзначаємо 32-гу річницю свободи та незалежності нашої країни. Україна багато що пережила за ці роки, але одне можна стверджувати точно – Україна не здалася і не зламалася. Ми зберегли нашу країну та зберегли нашу державність. І Україна обов'язково переможе. Наш шлях до Перемоги не близький і дуже важкий, але день, коли війна закінчиться, і ми почнемо будувати мирну, сучасну, нову Україну, обов'язково настане. Дякую кожному українському воїну, який нас захищає. Ви наша гордість і наша сила. Дякую всім, хто допомагає у тилу. Сьогодні кожен із нас має робити максимум для допомоги фронту. Для того, щоб якнайшвидше зупинити агресора та навіки захистити нашу незалежність», - привітав українців із Днем Незалежності Рінат Ахметов.

ДОВІДКА

SCM – найбільша інвестиційна група України, яка працює у всьому світі. Наразі підприємства та холдинги SCM працюють в Україні, на Кіпрі, у Нідерландах, Італії, Болгарії, Швейцарії, Великій Британії та США. Єдиним власником та інвестором SCM є Рінат Ахметов, відомий український бізнесмен та меценат.