За принципової позиції Покровської окружної прокуратури Донецької області уродженця м. Покровська визнано винним у незакінченому замаху на диверсію, сприянні діяльності терористичної організації та у носінні, придбанні вибухового пристрою без передбаченого законом дозволу (ч. 3 ст. 15 ст. 113, ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 263 КК України).

Прокурорами у суді доведено, що представник одного з розвідувальних підрозділів НЗФ РФ створював дієву агентурну мережу на території Донецької області. Завданням зловмисника було проведення розвідувально-підривної діяльності, вчинення терористичних актів та диверсій на підконтрольній українській владі території Донеччини.

До своєї незаконної діяльності він залучив колишнього 31-річного «колегу», який з квітня 2020 року систематично за допомогою месенджеру «Telegram» передавав учаснику НЗФ інформацію про місця дислокації, маршрути пересування військової техніки та військовослужбовців ЗСУ, які беруть участь у проведенні ООС у м. Покровську та м. Костянтинівці.

Окрім цього, у листопаді минулого року обвинувачений за 1500 доларів США мав вчинити диверсію на об’єкті критичної інфраструктури, а саме підірвати опору лінії електропередачі біля підстанції розподілу електроенергії «Красноармійськ».

27 листопада 2020 року «підривника» викрили та затримали до вчинення злочину. Під час огляду у нього виявили засоби зв’язку, грошові кошти, саморобний вибуховий пристрій та пульт управління до нього.

Вироком Димитровського міського суду посібнику терористів призначено покарання у вигляді 11 років 10 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна.

Відділ інформаційної політики Донецької обласної прокуратури