Міністерство охорони здоров’я прийняло єдиний порядок медичного огляду для зарахування дитини до закладу освіти, дитячого закладу оздоровлення та відпочинку. Медичну довідку можна буде отримати у сімейного лікаря – повідомили в МОЗ.

Раніше, щоб отримати довідки для зарахування до навчального закладу, школярі та студенти були змушені відвідувати декількох лікарів.

«Відтепер всі базові обстеження дитина може пройти у сімейного лікаря. Обстеження лікарем «первинки» включає збір анамнезу, повне фізикальне обстеження, перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів, а також вимір зросту та маси тіла, дослідження гостроти зору, слуху (шепітна мова), постави та плантографії», – йдеться у повідомленні МОЗ. 

Сімейний лікар формуватиме узагальнений висновок про стан здоров'я та надаватиме рекомендації щодо фізичної активності на основі проведених обстежень. За результатами таких оглядів відтепер видаватимуть документи єдиного зразка.

Для отримання довідки дитина повинна мати усі щеплення згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Довідка видається, якщо у дитини немає медичних протипоказань для  перебування в навчальному закладі. 

У МОЗ додали, що медичні огляди для зарахування дитини до дитячого садка або школи є обов’язковими. Медогляди для вступу в інші освітні заклади проводяться лише тоді, коли це вимагається самим закладом чи умовами вступу.

Раніше Pokrovsk.news повідомляв, що в Україні повернули можливість відкривати лікарняний без візиту до лікаря пацієнтам з симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ.