Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила про стан справ з обміном військовополоненими.

«Останніх кілька тижнів стали знаковими у питанні обмінів військовополоненими. Наша держава дбає про кожного, «не голосно», бо так потрібно. Ця тема надзвичайно чутлива, ми не поширюємо інформацію про деталі процесу порятунку щоб не зашкодити й надалі цьому процесу. Робимо усе можливе, щоб захисники і захисниці повернулися додому!» - пише Ганна Маляр.

Перемовини щодо звільнення та обміни наших військовополонених постійно тривають.

З початку повномасштабного вторгнення вже здійснено 28 обмінів та звільнено 978 осіб (серед них 99 цивільних).

Звертаємось до родичів військовополонених, безвісти зниклих - довіряйте інформації про ваших близьких лише з державних уповноважених інституцій, а саме Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими, який об’єднує в собі понад 10 державних установ та організацій.

Оприлюднення у соціальних мережах персональних даних військовополонених та безвісти зниклих може зашкодити їх безпеці та ускладнити процес перемовин щодо обміну.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими діє на базі ГУР МО України.

Адреса приймальні: Київ, вулиця Спаська, 37. Телефони: +38 (095) 412 74 24, + 38 (044) 425 12 09.

Там здійснюється прийом родичів військовополонених та безвісти зниклих, ви можете отримати юридичну чи психологічну допомогу та просто інформацію.

«А щодо вже визволених - ми дбаємо про їх фізичний і психологічний стан, відновлення та подальшу інтеграцію у суспільство», - наголосила Ганна Маляр.

Звільнені з полону українські військовослужбовці проходять лікування та реабілітацію у державних медичних закладах під наглядом фахівців високого рівня та безкоштовно отримують повний спектр необхідних медичних послуг. Всі їхні потреби фінансуються державою у повному обсязі.