«Жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 почне діяти на території Донецької області з 24 лютого. Про це директор департаменту цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької облдержадміністрації Ігор Бойко повідомив на брифінгу у Краматорську учора, 22 лютого.

«З 24 лютого 2021 року ми повертаємося до адаптивного карантину. Діятимуть 4 рівня небезпеки – зелений, жовтий, помаранчевий та червоний. І саме з 24 лютого вся країна переходить до базового режиму - це жовтий режим», - сказав Ігор Бойко.

Жовтий рівень епідемічної небезпеки передбачає відповідні обмеження та протиепідемічні заходи, які наразі діють на території всієї країни, з деякими пом’якшеннями.

Зокрема,

  • дозволятиметься проведення масових заходів (культурних, спортивних тощо, якщо для однієї особи передбачатиметься 4 кв метри площі, або з наповненістю залів понад 50% місць. Раніше діяли обмеження, що в заходах може брати участь не більше 20 осіб і для кожного мало бути передбачено 5 кв. метрів площі;
  • дозволятиметься відвідування закладів освіти групами більш як 20 осіб;
  • можна буде проводити матчі командних ігрових видів спорту, але за умови, що глядачів буде половина від передбачених місць;
  • будуть працювати ресторани, кафе, бари та їдальні – до 24 години (раніше працювали до 23 години);
  • у спортзалах та фітнес-центрах можна буде перебувати 1 особі на 10 кв метрів, у басейнах – не більше, ніж 4 особи на одній доріжці для індивідуальних занять або 6 осіб для спортивно-тренувальних груп (раніше в спортзалах діяли умови перебування 1 особи на 20 кв. метрів загальної площі приміщення та заборонялась діяльність басейнів).