Юрій Риженков – генеральний директор ТОВ «МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ», CEO Групи Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського розповів про допомогу ЗСУ, тербороні та безпрецедентний гуманітарний фронт у прямому включенні в ефір Україна24.

Наразі ми сконцентрувалися на здоров'ї та житті наших співробітників і людей, які живуть у містах присутності наших підприємств. Другий пріоритет – гуманітарна допомога і третій – допомога нашій теробороні та ЗСУ. 

Щоб уникнути техногенної катастрофи, ми при першому наближенні бойових дій провели гарячу консервацію наших підприємств. Спочатку зупинили обидва заводи в Маріуполі, потім те саме було зроблено в Запоріжжі – коли перші ракети та бомбові удари були зроблені в місті, ми зупинили Запоріжсталь.

Водночас у нас повноцінно працює Каметсталь у Кам'янському і на 30-40% працюють ГЗК у Кривому Розі. Звичайно, все обмежується логістикою – більше ми просто не зможемо вивезти. 

Допомога ЗСУ та теробороні

З початку російської атаки наші підприємства та підприємства наших партнерів перейшли на виробництво протитанкових їжаків. На сьогодні тільки компанія Метінвест надала понад 3,5 тисячі протитанкових їжаків і понад 2 тисячі бетонних блоків для укриттів. 

Зараз ця історія продовжується. За рішенням Ріната Ахметова ми надаємо будь-яким нашим партнерам безоплатно метал, необхідний для виготовлення їжаків та укриттів. Паралельно з цим ми передаємо спецтехніку ЗСУ: на сьогодні передано понад пів сотні автомобілів різного застосування. 

Також Рінат Ахметов ухвалив рішення про виділення 10 мільйонів євро на закупівлю засобів захисту для тероборони. Це каски, бронежилети й аптечки. Сьогодні першу партію з майже 3 тис. бронежилетів і 500 аптечок закуплено. Вона прямує в Україну і вже найближчим часом буде надана силам територіальної оборони.

Гуманітарний фронт

Щойно ми зрозуміли, що може статися негативна гуманітарна ситуація, то відкрили безпрецедентний гуманітарний фронт. Насамперед цим займається Фонд Ріната Ахметова разом із Метінвестом, ДТЕК та іншими бізнесами SCM. 

На базі Метінвест Польща ми відкрили перевальний хаб, де акумулюємо гуманітарку, що приходить із різних країн Європи – Румунії, Німеччини, Нідерландів, країн Прибалтики, а також самої Польщі. Звідти допомога прямує в Україну й сортується в гуманітарному центрі, створеному в Запоріжжі.

Після розподілу допомога прямуватиме туди, де є найбільш необхідною. Найближчими днями очікуємо на доставлення продуктів – понад 80 тонн. Допомога розподіляється в набори для передачі людям. 

Маріупольські меткомбінати – прихисток для містян

Окремо хотілося б розповісти ситуацію щодо Маріуполя. Ще до того, як почалася активна фаза боїв, ми всі наші бомбосховища на ММКІ та Азовсталі забезпечили водою, продуктами та найнеобхіднішим. З початку бомбардувань, які, на жаль, досі йдуть, місто заблоковане, виїхати звідти неможливо. Ми з першого дня відкрили наші бомбосховища не лише для працівників, а й для всіх містян, і весь час вони там знаходилися. 

Зараз вода та їжа, яку ми запасли, закінчується, тому зараз дуже критично організувати гуманітарну допомогу насамперед у Маріуполь, а також в Енергодар. У Запоріжжі вже сформовано колони, заправлено й автобуси, і вантажівки, які готові надати допомогу Маріуполю. На жаль, зараз солдати РФ не дають їм проїхати, хоча начебто на найвищому рівні підтверджується створення гуманітарних коридорів, але ми вже четвертий день намагаємось туди проїхати і не можемо.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.

Джерело: METINVEST.MEDIA