Кабінет міністрів України Постановою № 859 від 11 серпня 2021 року встановив для всіх жителів України нові ціни на електроенергію, які діятимуть з 1 жовтня 2021 року по 30 квітня 2022 року включно. Постачальник електроенергії, газу та енергоефективних рішень YASNO нагадує жителям Донеччини, які домогосподарства зможуть сплачувати за зниженим тарифом.

З 1 жовтня поточного року для населення встановлюються нові тарифи на електроенергію в залежності від місячного споживання. Для індивідуальних споживачів діятимуть такі тарифи:

  • при споживанні електроенергії до 250 кВт∙год на місяць включно ціна становить 1,44 грн/кВт∙год з ПДВ. Тобто за такого споживання кожна кіловат∙година дешевшає на 24 копійки (у порівнянні з діючою на сьогодні ціною);
  • при споживанні понад 250 кВт∙год на місяць застосовується ціна 1,68 грн/кВт∙год з ПДВ на весь спожитий обсяг енергоносія, включаючи перші 250 кВт∙год. Отже, за такого споживання тариф на електроенергію не зміниться.

Окремий тариф встановлено для колективних побутових споживачів та гуртожитків:

  • 1,68 грн/кВт∙год з ПДВ незалежно від обсягів споживання. Цей тариф теж не зазнав змін.

Також без змін залишаються тарифні коефіцієнти для багатозонних приладів обліку. І власники двозонних лічильників продовжуватимуть сплачувати вдвічі менше за електроенергію, спожиту з 23:00 до 7:00.

Щоб сплачувати за фактично спожиті кіловат∙години за встановленими КМУ тарифами YASNO вкотре нагадує приватним клієнтам у Донецькій області про необхідність фіксувати показання лічильників 1 числа кожного місяця та передавати їх до 3 числа. Передати показання можна за допомогою зручних дистанційних сервісів постачальника: в Особистому кабінеті, на сторінці швидкої передачі показань, через Viber-бот YASNO-online та в мобільному додатку. Також показання електролічильника можна направляти своєму оператору системи розподілу.