У соцмережах поширюється інформація про нашестя отруйних павуків в Україні. В Міністерстві охорони здоров’я спростували цей міф – жодного масового звернення по меддопомогу через павуків не було. Проте зазначили, що цього року павуки дійсно активізувалися через спекотну погоду.
Які небезпечні види цих членистоногих живуть у нашій місцевості та що робити при укусі – розповіла ентомологиня Покровської районної філії ДУ «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб» Наталія Іларіонова.
За її словами, в нашій місцевості живе три такі види. Найнебезпечніший – тарантул, який активізується саме влітку.
«При укусі цього павука відчувається біль, який триває до доби. За 10-15 хвилин з’являються пляма, набряк та локальне підвищення температури в місці укусу. Важкі отруєння небезпечні різким зниженням кров’яного тиску та занепадом серцевої діяльності», – розповіла Наталія Іларіонова.
Лікування укусів – симптоматичне під наглядом лікаря: знеболювальні, жарознижувальні, седативні, антигістамінні препарати.
«Інший павук, який часто зустрічається в нашому регіоні – це хеіракантіум. Його ще називають жовтий хатній павук за колір його черевця – воно може бути жовте або коричневе з двома поздовжніми смужками. Він теж великий, хоча й не такий, як тарантул – десь 2,5 сантиметра», – каже ентомологиня.
Біль від укусу хеіракантіума відчувається до 2 днів, виникає почервоніння, набряк, підвищення температури, а укушена кінцівка може посиніти чи навіть почорніти. Особливо небезпечні укуси павуків для людей, схильних до алергії, та тих, хто має хронічні хвороби.
До речі, саме павук хеіракантіум кілька років тому вкусив покровчанина, коли той знаходився в хаті.
«Ще один вид – павук аргіопа. Його ще називають павук-оса за характерне забарвлення черевця – жовте з чорними смужками. Він часто зустрічається в нас на городах, садах, малинниках. Його отрута не смертельна, а укус може бути дуже болючим, як укус оси», – розповіла Наталія Іларіонова.
Ентомологиня зазначає: зазвичай павуки нападають лише коли захищаються. Тому не варто їх чіпати, а на природу треба одягати закритий одяг та взуття. Перша допомога при укусі – вкласти людину, підняти уражену кінцівку та обкласти холодом, ранку дезінфікувати і давати багато пити. При розвитку симптомів – звертатись до лікаря, описавши павука, а ще краще встигнути зробити його фото. До речі, не всі отруйні павуки здатні прокусити шкіру людини.
Детальніше – в сюжеті телеканалу «Орбіта».
Раніше Pokrovsk.news повідомляв, як захистити себе від кліщів.