Минулий тиждень запам’ятався екстремально високими температурами. У різних регіонах ртутні стовпчики показували від +30 до +35 градусів. Спека може спричинити сонячний удар, теплові судоми, опіки тощо. Вплив ультрафіолетового випромінювання – один з найбільших ризиків появи меланоми. Тому варто берегтися.

У МОЗ підготували поради, як пережити спеку.

◾ ️Зменште час перебування на сонці, особливо з 11 до 16 години. Перебувайте у прохолодному приміщенні або тіні. За можливості знайдіть місце, де є кондиціонер. Кілька годин в охолодженому приміщенні допоможуть тілу адаптуватися до спеки. Вентилятори стають неефективними, коли повітря занадто сильно нагрілося. Також допоможе душ чи ванна з прохолодною водою.

◾ ️Користуйтеся сонцезахисним кремом з 30+SPF, наносьте його за 20-30 хв до виходу на сонце.

◾ ️Обирайте легкий, вільний одяг світлих кольорів та з натуральних тканин (бавовна, льон), бажано з довгим рукавом. Не забувайте надягати сонцезахисні окуляри та капелюх з широкими полями, щоб затінити шию, обличчя та вуха.

◾ ️Пийте більше рідини. Слід нагадувати про воду дітям та старшим людям, оскільки їм важче стежити за своїм водним балансом. Дізнайтеся у свого лікаря про допустиму кількість рідини, якщо є протипоказання за станом здоров’я. Відмовтеся від вживання солодких напоїв, алкоголю та напоїв з високим вмістом кофеїну. Не забувайте давати воду своїм домашнім улюбленцям.

◾ ️Зменште фізичну активність або тимчасово відмовтеся від занять спортом у спеку. Це може давати більше навантаження на серце.

◾ ️Уникайте гарячої та жирної їжі, це створює додаткове теплове навантаження для тіла.

◾ ️Ніколи не залишайте дітей чи тварин в автомобілі, навіть якщо вікно стоїть на провітрюванні. Температура в авто швидко зростає до високих показників, що може призвести до отримання теплового удару чи летальних випадків.

◾ ️Відновлюйте солі та мінерали в організмі, бо ми їх втрачаємо через сильне потовиділення. Якщо ви дотримуєтеся дієти з низьким вмістом солі, страждаєте на діабет, маєте підвищений кров'яний тиск або інші хронічні захворювання, порадьтеся зі своїм лікарем щодо водно-сольового режиму.

Бережіть себе та здоров’я свої близьких!