У Центрі громадського здоров’я МОЗ України оприлюднили рекомендації Центру з контролю та профілактики захворювань США (англ. Centers for Disease Control and Prevention, CDC) для підприємств і роботодавців щодо реагування на коронавірусну інфекцію, передає УНН.

"Тимчасові рекомендації CDC для підприємств і роботодавців щодо реагування на коронавірусну інфекцію COVID-19. Ці вказівки можуть допомогти запобігти поширенню гострих респіраторних захворювань на робочих місцях, зокрема коронавірусної інфекції COVID-19. Працівники, які мають симптоми гострих респіраторних захворювань, мають повідомити свого керівника і залишатися вдома", - повідомили у ЦГЗ.

Зазначається, що у разі виходу на роботу співробітників, у яких виявлено гострі респіраторні захворювання, їх слід відокремити від інших працівників та негайно відіслати додому. Під час кашлю або чхання такі працівники мають прикривати ніс і рот тканиною або згином ліктя.

"Також варто розмістити плакати, які заохочують залишатися вдома під час хвороби. Офіс потрібно забезпечити засобами індивідуального одноразового використання: посудом, серветками, дезінфекційними засобами тощо. Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити з милом не менше 20 секунд", - йдеться в повідомленні.

У ЦГЗ радять регулярно очищати поверхні на робочому місці, зокрема стільниці та дверні ручки, відповідними засобами для чищення.

"Наразі не рекомендовано додаткову дезінфекцію, крім звичайного прибирання. Роботодавці повинні дотримуватися гнучкої політики, що дає змогу працівникам залишатися вдома для догляду за хворим членом сім’ї", - зазначили в центрі.