Південне регіональне управління Державної прикордонної служби України інформує, що Уряд України впровадив нові зміни до постанови Кабінету Міністрів України №367, які набули чинності 9 лютого 2020 року та стосуються виїзду до тимчасової окупованої території України та в’їзду з неї дітей.

Нові впровадження вирішують ряд питань, які на сьогоднішній день є актуальними.

Відповідно до змін, виїзд на ТОТУ дітей віком до 16 років можливий у супроводі когось із батьків*, або уповноважених ними осіб. Така можливість виникає, якщо ці діти в’їхали в ТОТ АРК у супроводі цих дорослих (когось із батьків чи уповноважених ними осіб). У таких випадках наявність другого з батьків чи доручень від нього не обов’язкова.

Виїзд дітей віком від 14 до 16 років на тимчасово окуповану територію України, батьки* яких проживають на цій території, можливий без стороннього супроводу за наявності інформації про навчання цих дітей в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

В’їзд на ТОТУ громадян України, які виїхали з цієї території для оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, та виїзд з ТОТУ осіб, які виїжджали з цієї території для оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, здійснюється за умови пред’явлення довідки, виданої територіальним органом (підрозділом) ДМС.

Крім того змінами передбачено, що виїзд на ТОТУ та в’їзд з неї громадян України, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за умови пред’явлення паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

*Батьки – батьки (усиновлювачі), опікуни, піклувальники або інші законні представники.

Наразі робота щодо вдосконалення та спрощення перетину розмежувальної лінії з тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим громадянами України триває.

З повним текстом Постанови можна ознайомитись за посиланням https://cutt.ly/urcwlSx