В Україні триває епідсезон ГРВІ, грипу та COVID-19. З жовтня в Україні на ці хвороби перехворіло 1,9 млн людей, 56% з яких - діти. За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд).

У Міністерстві охорони здоров’я пояснюють, як розрізнити ці захворювання та коли звертатися до лікаря. А також нагадують, що одним із засобів, які можуть допомогти залишитись здоровим, є медична маска.

Медичні маски, дотримання дистанції та «локальний карантин» в окремих містах чи областях – це базові протиепідемічні та профілактичні норми, які попри скасування загальнонаціонального карантину через COVID-19 діють в Україні на постійній основі.

Такі заходи можуть застосовувати в областях чи окремих районах, містах, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу. Або навіть в окремих установах, навчальних закладах чи окремих класах, школах або підприємствах.

Рівень захворюваності для оголошення перевищення епідпорогу різний для кожної області. Він вираховується в залежності від кількості населення та інтенсивності поширення респіраторно-вірусних інфекцій під час епідсезону який починається в Україні в жовтні та закінчується навесні.

Медична маска призначена для зменшення виділення збудників інфекційних хвороб з дихальних шляхів у навколишнє середовище, а для здорової людини – зменшує вірогідність потрапляння збудників всередину організму шляхом вдихання.

Вдягати захисну маску рекомендовано:

▪️ якщо ви відчуваєте ознаки застуди, кашляєте або чхаєте та не можете залишатися вдома;

▪️ пацієнтам із симптомами застуди або з підозрою на інфекцію, що передається повітряно-крапельним шляхом - маска обмежить потенційне розповсюдження респіраторних виділень;

▪️ якщо ви доглядаєте за хворим на ГРВІ, COVID-19 чи грип;

▪️ здоровим людям, які перебувають у місцях великого скупчення, з метою додаткового захисту;

▪️ лікарям та медичним працівникам під час огляду пацієнтів, які мають респіраторні симптоми та під час процедур і маніпуляцій, які вимагають стерильності, щоб захистити пацієнта від можливих інфекцій.

Правила використання маски:

▪️ стежте за тим, щоб маска щільно прилягала до обличчя, прикривала ніс та рот;

▪️ змінюйте маску щонайменше кожні дві години або частіше, щойно вона стала вологою.

Отже: за необхідності не соромтесь вдягати медичну маску та залишайтесь здоровими!