З початку тижня начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк проводить зустрічі зі старшими будинків, під час яких знайомить з роботою адміністрації у воєнний час, аби уникнути домислів та розповсюдження недостовірної інформації. Про це повідомляється на сайті міської ВА.

«Знаю, що сьогодні багатьох з вас турбує питання підготовки до зимового періоду. Виникають питання, чи буде газ? Говорю одразу – напевно про це ніхто не знає. Сьогодні газовики обстежують пошкоджені ділянки під землею. Якщо їх знайдуть, то у кращому випадку газ до нас дійде у середині листопада. Це найкращий розвиток подій. Але ми повинні бути готовими і до іншого сценарію – діяти в умовах відсутності газопостачання», – зазначив Сергій Добряк.

Він запропонував старшим будинків об’єднати зусилля задля сталого проходження опалювального сезону і провести моніторинг місцевих мешканців:

-  тих, хто вже виїхав;

-  тих, хто може виїхати самостійно (у кого є житло або родичі за межами громади);

-  тих, хто планує виїжджати у місця компактного розселення, які організувала військова адміністрація;

-  тих, хто не планує евакуюватись. Для таких категорій у Покровську буде створено 13 теплопунктів (пунктів обігріву) для розміщення 6,5 тисячі осіб. 

Відповідаючи на питання мешканців щодо водозабезпечення, Сергій Добряк зауважив, що з цим питанням не менш критична ситуація, ніж з теплопостачанням.

«Карлівська фільтрувальна станція була резервним водоймищем, на якому ми протримались досить тривалий проміжок часу. Води там майже не залишилось. Наразі ми працюємо над двома програмами: продовжуємо буріння свердловин та готуємо проєкт щодо очищення шахтних вод. Це система зворотного осмосу», – зазначив очільник міської ВА.

Він також попередив про можливі віялові відключення електроенергії. За словами Сергія Добряка, покровчани повинні бути готовими до будь-яких ситуацій та серйозно поставитись до зимування у місті.

«Єдиним правильним рішенням у цих обставинах є евакуація. Вже є домовленість з дев’ятьма регіонами України щодо розміщення мешканців Покровської ТГ. Готові прийняти покровчан громади Львівської, Закарпатської, Чернівецької, Житомирської, Хмельницької, Тернопільської, Вінницької, Київської, Кіровоградської, Івано-Франківської областей України», – зауважив заступник Покровського міського голови Олег Фролов, який побував у кожній з громад та на власні очі побачив створені умови для перебування вимушених переселенців.

У кожній області, яка вже прийняла мешканців Покровської громади або планує їх прийняти, будуть створюватись гуманітарні штаби для вирішення потреб переселених покровчан. Вже на цьому тижні відкриється хаб у Червонограді.

«У цьому місті місцева громада власноруч відремонтувала гуртожиток, облаштувала його меблями, а представники Агентства розвитку Покровської громади виграли грант та придбали побутову техніку для більш комфортного перебування мешканців Покровська. Тобто у Червонограді створені умови для розміщення понад 200 осіб», – зауважила секретар Покровської міської ради Наталія Іваньо.

Учасники зустрічі також порушували питання щодо відновлення плати за комунальні послуги, стану води та розташування свердловин, механізму оформлення допомоги у вигляді твердого палива, облаштування укриттів, роботи вугільних котелень та медичних установ громади.

На всі питання Сергій Добряк надав вичерпні відповіді та ще раз закликав мешканців  до евакуації.

«Сьогодні завдання влади – зберегти життя та здоров’я цивільного населення. Бо це є найголовніше в умовах воєнного стану. Ми не знаємо, як будуть розвиватись події у нашому місті, але ми маємо час та можливість до них підготуватись, зібрати необхідні речі, документи та на деякий час виїхати у більш безпечні регіони. Повернутись кожен завжди встигне, а от вчасно виїхати – не завжди виходить», – зазначив Сергій Добряк.