Національна поліція, Збройні сили спільно з територіальною обороною проводять оптимізацію кількості блокпостів на дорогах України. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський у відеозверненні – пише Українська правда.

«До мене звертаються журналісти, волонтери й громадяни зі скаргами на те, що на дорогах створено занадто багато блокпостів, і це ускладнює евакуацію людей з районів активних бойових дій і доставку гуманітарної допомоги, – повідомив Денис Монастирський. – Блокпост призначений для охорони важливих доріг, які ведуть до міст та населених пунктів, важливих інфраструктурних об’єктів. На блокпостах здійснюється контроль за рухом транспорту й людей. Тому у воєнний час без них ніяк не обійтись».

Водночас, за словами Монастирського, наразі Національна поліція України та Збройні сили України, спільно з територіальною обороною за підтримки профільних міністерств, проводять оптимізацію кількості блокпостів на автошляхах.

Очільник МВС зазначив, що перевірки документів і автотранспорту на в’їздах у міста є цілком обґрунтованими. При цьому на виїзд перевірка буде лише вибірковою.

Найближчим часом буде створено перелік актуальних блокпостів. А всі, які до цього переліку не увійдуть, будуть прибрані. У такий спосіб буде покращено пересування транспортних потоків всередині країни.

«Це заощадить час, пальне, а головне – сили й нерви людей. Як цивільних, так і військових. У кого виникатимуть проблеми проїзду через блокпости – телефонуйте 102», - сказав Денис Монастирський.