Жінка, завербована фсб, крім іншого, злила координати будинку своїх кумів, а чоловік, уродженець Таджикистану, задля конспірації придбав ще один телефон. Подробиці викриття повідомили в Службі безпеки України та Донецькій обласній прокуратурі.

Контррозвідка Служби безпеки провела спецоперацію, у результаті якої на Донеччині нейтралізовано ще одну агентурну групу фсб. Зловмисники розвідували місця дислокації та пересування підрозділів ЗСУ, що задіяні у жорстоких боях на Авдіївському напрямку. 

До складу російської агентури входило двоє мешканців Покровського району, які діяли окремо один від одного. Втім, обидва агенти дистанційно «замикалися» на російську спецслужбу через спільного «зв’язкового» з тимчасово окупованої частини регіону.

Першою «агенткою» виявилась мешканка смт Курахівка, яка передавала дані представнику спецслужб через свого родича - військовослужбовця одного з армійських корпусів зс держави-агресора. У голосових повідомленнях вона розповідала про розміщення особового складу і техніки ЗСУ на території населеного пункту та в Покровському районі. Особливу увагу жінка приділяла інформації щодо розташування підприємств та інших споруд. Зокрема, один такий аудіозапис містив координати приватного будинку її кумів. Через деякий час майже по всім надісланим підозрюваною локаціям були «прильоти».

Ще одним «інформатором» став уродженець Республіки Таджикистан, який для забезпечення засобів конспірації придбав новий телефон. Він напряму відправляв розвідувальні дані через «Telegram» співробітнику спецслужб рф. У текстових повідомленнях чоловік надсилав інформацію про місця дислокації українських військових та техніки, серед якої були реактивні системи залпового вогню, артилерії й танки.

Встановлено, що ці російські агенти намагались виявити вогневі позиції української артилерії та маршрути руху важкої бронетехніки Сил оборони, у тому числі танків ABRAMS.

Крім того, фігуранти «зливали» агресору локації українських блокпостів та фортифікаційних укріплень поблизу передової.

За кожне виконане завдання окупанти обіцяли своїм поплічникам перераховувати «гонорар» на банківські картки.

Розвідінформація потрібна була загарбникам для планування власних бойових операцій, насамперед щодо здійснення прицільних дронових та ракетно-артилерійських ударів по українських військах.

Співробітники СБУ викрили розвідувально-підривну діяльність російських агентів і затримали їх у власних помешканнях. В обох фігурантів вилучено мобільні телефони із доказами отриманих завдань від фсб та надання відповідних «звітів» про їх виконання.

За даними слідства, вони були дистанційно завербовані російською спецслужбою у червні цього року.

Для збору розвідданих зрадники об’їжджали територію Покровського району та приховано фотографували пукти базування та місця переміщення підрозділів ЗСУ.

Усю отриману інформацію передавали на тимчасово окуповану частину Донеччини через месенджери у вигляді фото українських об’єктів та їхніх позначок на електронних картах.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили обом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України.

Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.