За процесуального керівництва Покровської окружної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, яке спричинило загибель людей (ч. 2 ст. 272 КК України).

Як повідомляє відділ інформаційної політики Донецької обласної прокуратури, за даними слідства, увечері 30 липня 2023 року на одному з конвеєрних штреків Приватного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Покровське» стався раптовий викид вугілля. Надзвичайна ситуація сталась у підземній виробці на горизонті 910 м.

В епіцентрі викиду на той час перебувало вісім осіб, яких засипало породою. П’ятеро з них вибрались з небезпечної ділянки шахти самостійно. Під час проведення аварійно-пошукових робіт виявлено без ознак життя 35-річного машиніста гірничо-виймальних машин. Після дегазації ділянки на поверхню підняті тіла ще двох загиблих - прохідників віком 36 та 38 років.

Наразі робота підприємства продовжується. Проводяться усі необхідні слідчі дії для з’ясування обставин виникнення ситуації, що призвела до трагічних наслідків.

Досудове розслідування триває.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За повідомленням Міненерго, загинули машиніст гірничих виїмкових машин ХАРІН Віталій Миколайович, прохідники ФЕДОРЕНКО Артем Олегович та НОЧКА Євген Володимирович.

Колектив Міністерства енергетики України висловлює щирі співчуття родинам та близьким загиблих працівників.

ОФІЦІЙНО

30 липня в результаті нещасного випадка загинуло три співробітники ТОВ «ШАХТОБУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ»

30 липня у прохідницькому вибої центральної панелі блоку №11 ПрАТ «ШУ «ПОКРОВСЬКЕ» стався нещасний випадок. Внаслідок чого машиніст гірничих виїмкових машин ТОВ «ШАХТОБУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ» Харін Віталій Миколайович 1987 р.н. і два прохідники ТОВ «ШАХТОБУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ» Федоренко Артем Олегович 1984 р.н. та Ночка Євген Володимирович 1986 р.н., що проводили роботи на даній ділянці, отримали травми, несумісні з життям.

На місце аварії одразу прибув оперативний загін ВГРЗ. Наразі усі пошуково-рятувальні роботи завершено. На підприємстві створена та працює спеціальна комісія, яка встановлює причини того, що сталося.

Адміністрація та трудовий колектив шахтоуправління «Покровське» та «Шахтобудівельної компанії» висловлюють щирі співчуття рідним та близьким загиблих.