Мешканці Донеччини мають можливість сплачувати за електроенергію за ціною близько 0,72 грн/кВт∙год. Як саме та за яких умов можна отримати таку економію, розповідає постачальник електроенергії, газу та рішень з енергоефективності YASNO.
«Цього листопада YASNO виповнюється 2 роки. Як постачальник електроенергії, газу та енергоефективних рішень ми допомагаємо мешканцям Донеччини зменшувати витрати на комунальні послуги: консультуємо з питань енергозбереження, пропонуємо енергоефективні набори та ощадливу кліматичну техніку. Більше 58 тисяч українських сімей сплачують удвічі менше за електроенергію, користуючись нашими наборами з двозонними лічильниками для використання переваг «нічного» тарифу», – зазначає директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.
Щоб платити за ціною близько 0,72 грн/кВт∙год, в YASNO радять:
- Оптимізувати енерговитрати, аби вкладатися у споживання електроенергії не більше 250 кВт∙год на місяць, для якого з 1 жовтня 2021 року діє ціна 1,44 грн/кВт∙год.
- Приєднатись до «нічного» тарифу і перенести основні енерговитрати оселі на години економії з 23:00 до 7:00. Тоді вночі електроенергія для таких споживачів коштуватиме на 50% менше – тобто 0,72 грн/кВт∙год.
Як родині споживати до 250 кВт∙год електроенергії на місяць, щоб сплачувати за ціною 1,44 грн/кВт∙год
Для цього варто зробити наступне:
Зменшіть енерговитрати оселі на освітлення. Замініть старі лампи розжарювання на ощадливі LED-лампи, які споживають до 10 разів менше. Для порівняння, одна лампа розжарювання потужністю 100 Вт при роботі всього 3 години на день за місяць «накручує» близько 8,8 кВт∙год електроенергії. А одна LED-лампа при такому ж режимі роботи за місяць витратить лише 0,85 кВт∙год електроенергії.
Обирайте економну побутову техніку. Звертайте увагу на прилади з класом енергоефективності «А», «А+» та вище – вони споживають до 30% менше електроенергії за моделі нижчого класу. А деяка побутова техніка має й додаткові екофункції, які дозволяють автоматично визначати оптимальний режим споживання енергоресурсів.
Правильно користуйтесь електроприладами. Не залишайте увімкненими в розетку прилади, якими не користуєтесь. Бо телевізор в режимі очікування чи навіть мобільна зарядка продовжують споживати електроенергію. А холодильник з постійно відкритими дверцятами і розташований біля джерел тепла, може вдвічі збільшити енергоспоживання.
Як без зайвих клопотів перейти на «нічний» тариф
Для цього слід встановити енергоефективний набір від YASNO з двозонним лічильником. Він також допоможе комплексно зменшувати рахунки за електроенергію завдяки наступним складовим:
Двозонний лічильник окремо фіксує спожиту вночі електроенергію, за яку можна сплачувати 50% вартості звичайного тарифу для населення.
Комплект ощадливих LED-ламп зменшує витрати електроенергії на комфортне освітлення.
Програмована розумна розетка дозволяє автоматично вмикати в години економії найбільш енергоємні прилади.
Послуги заміни старого лічильника, постановки нового на облік та підключення «нічного» тарифу додатково заощаджують час та кошти на вирішенні організаційно-технічних питань.
Навіть якщо не вдається оптимізувати енерговитрати до 250 кВт∙год на місяць, то за ціни електроенергії 1,68 грн/кВт∙год «нічний» тариф дозволяє сплачувати за спожиті з 23:00 до 7:00 кіловат∙години лише по 0,84 грн. А це також суттєва економія.
Коментарі (5)