З 1 серпня 2020 року в Україні запроваджено застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій. Бізнес може встановити програмний РРО на смартфон, планшет чи комп’ютер і використовувати такий пристрій як касовий апарат, - повідомляє «Business.UA».

Етапи запровадження:

- з 1 серпня впровадження РРО для детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг;

- з 1 січня 2021 року буде розширений перелік видів діяльності, для яких стане обов’язковим використання РРО (традиційних або програмних). Також буде запроваджений механізм кешбеку. На другому етапі РРО будуть використовувати підприємці, які продають ювелірні вироби, старі товари в магазинах, ліки та медичні вироби, надають платні послуги в сфері охорони здоров’я, реалізують складні побутові прилади, які підлягають гарантійному ремонту, працюють як готелі, ресторани, кафе, турагентства і туроператори, продають деталі для авто;

- з 1 квітня 2021 року застосування РРО стане обов’язковим для ФОП, які є платниками єдиного податку другої, третьої та четвертої груп незалежно від видів діяльності.

РРО не є обов’язковим при продажу продукції власного виробництва:

- якщо за товар покупець оплачує шляхом переказу безготівкових грошових коштів зі своєї платіжної картки на розрахунковий рахунок продавця безпосередньо через банк з використанням платіжного терміналу (пристрою), що належить цьому банку;

- у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі — шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через банк або шляхом безпосереднього внесення коштів через касу банку.

За незастосування РРО або застосування із порушенням встановлених вимог передбачається збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій.

Розміри штрафів:

- з 1 серпня 2020 року застосовуватиметься штраф у 10 % (за перше порушення) і 50 % (за кожне наступне порушення) вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг);

- з 1 січня 2021 – розмір штрафу становитиме 100 % і 150 % вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за перше й наступне порушення відповідно.

До скарги обов’язково додаються електронні або відскановані копії документів, які отримав покупець від продавця разом з придбаним товаром, про які говориться в скарзі.