Національна служба здоров'я з наступного року висуває додаткову умову за кількістю пологів. Якщо у медзакладі народжується менше 150 малюків на рік, вони мають зачинитися. Таким чином Національна служба здоров'я намагається вплинути на смертність немовлят в Україні. Про це повідомляє ТСН.

Саме смертність малюків і жінок спонукала Національну службу здоров'я ввести норму у 150 пологів. Чиновники вважають, якщо пологів мало, лікарі втрачають необхідну практику. За минулий рік в Україні померло 1469 новонароджених. Смертність немовлят в Україні вища ніж в країнах Євросюзу. Очільниця асоціації неонатологів каже, що і 150 пологів мало аби тримати кваліфікацію лікарів на найвищому рівні.

«Це за собою тягне дуже багато помилок професійного характеру. В регіонах треба залишати (медустанови - ред.) де 300 пологів і більше на рік», - зазначає Тетяна Знаменська.

300 пологів на рік - це той мінімальний показник, за якого можуть працювати пологові будинки в ЄС. Однак в НСЗУ до такого кардинального кроку не готові. Планку в 150 пологів не подолають майже 70 медичних установ.

«З цих 70 - 30 мають менше 50 пологів на рік. Ми не говоримо про пологові будинки. Ми говоримо про пологові відділення у лікарнях», - пояснює очільниця НСЗУ Наталія Гусак.

Національною службою здоров'я з ними не будуть підписані угоди, а це означає, що пологові відділення не отримають фінансування і вимушені будуть зачинитися. Натомість тим, хто залишиться, Національна служба здоров'я з 2022 році обіцяє збільшити тариф за пологи з 10 до 15 тисяч гривень.