Верховна Рада спростила ЗНО, єдиний вступний іспит і єдине фахове вступне випробування у 2022 році, а також скасувала складання державної підсумкової атестації. Відповідний законопроєкт №7132 ухвалено на засіданні у четвер, 24 березня – повідомляється на сайті «Слуги народу».

Закон передбачає:

• Випускники 2021-2022 навчального року звільняються від проходження державної підсумкової атестації.

• Вступ до закладів вищої освіти цього року відбудеться за спрощеним механізмом без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

«Вступна кампанія до українських вишів цього року не скасовується, але пройде за спеціальною процедурою, над якою зараз працюють представники Комітету з питань освіти і науки разом з Міністерством освіти і науки. Це буде простий, зрозумілий, а головне – прозорий механізм вступу. Наше головне завдання – зберегти інтелектуальний потенціал України та дати абітурієнтам чіткий план дій», – наголосила голова підкомітету з питань вищої освіти, народна депутатка від «Слуги Народу» Юлія Гришина.

Вона також зазначила, що вступ до вишів спрощується лише на 2022 рік, це вимушене одноразове рішення в умовах війни. Тож про жодне усунення запобіжників для непрозорого й нечесного вступу до закладів вищої освіти не йдеться.