В Україні фіксуються випадки повторного зараження осіб, які перехворіли коронавірусом 3-5 місяців тому, зазначив очільник МОЗ Максим Степанов. Такі випадки були зареєстровані, зокрема, в Чернівецькій та Кіровоградській областях. Облік усіх хворих на COVID-19 ведеться в електронній інтегрованій системі епідеміологічного нагляду, ідеться в повідомленні ДонОДА.

За словами Максима Степанова, ситуація щодо поширення COVID-19 в Україні дещо стабілізувалась, водночас медичні заклади продовжують працювати в напруженому режимі.

На сьогодні у лікарнях перебуває 27 708 хворих. МОЗ постійно розширює перелік медзакладів, які надають медичну допомогу пацієнтам із коронавірусною хворобою. До нього долучаються не лише комунальні, а й відомчі лікарні.

Також МОЗ підготувало проєкт постанови Кабінету Міністрів щодо виділення з Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 коштів на закупівлю додаткового обладнання для відомчих медичних закладів. Наразі документ проходить погодження у міністерствах та відомствах.

МОЗ радить громадянам утриматись від подорожей на новорічні свята. Якщо поїздка все ж таки запланована, то міністерство рекомендує попередньо ознайомитися з умовами в'їзду в конкретну країну на сайті МЗС. Також важливо під час подорожі дотримуватись правил безпеки.