МОЗ забезпечить заклади охорони здоров’я безоплатними вакцинами проти грипу у кількості 40 тисяч доз для щеплення осіб з груп ризику, зокрема медичних працівників. Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов на щоденному брифінгу.

«У бюджеті передбачені відповідні кошти, і ми зараз закуповуємо вакцини проти грипу для того, щоб провести імунізацію осіб з груп ризику, зокрема наших медичних працівників, які в тому числі працюють з хворими на COVID-19», - зазначив Максим Степанов.

Міністр також повідомив, що загалом в Україну буде поставлено більше 650 тисяч доз вакцини проти грипу. Перші її партії уже отримують аптечні мережі та лікарні.

«Міністерство охорони здоров’я під час підготовки до епідсезону домовлялося з виробниками вакцин щодо збільшення кількості доз. Тому цьогоріч світові виробники планують поставити в Україну більше 650 тисяч доз», - підкреслив очільник МОЗ.

Зокрема, в Україну завозяться вакцини «Ваксигрип Тетра» виробника «Санофі», вакцини «Джісі Флю» виробника «Грін Кросс Корпорейшн» (Південна Корея) та вакцини виробника «Абботт Біолоджікалз Б.В.» (Нідерланди). Імпортери обіцяють здійснити поставки протягом жовтня-листопада.

Зазначається, що минулого року в Україні проти грипу вакцинувалося 238 079 осіб - це 0,6% населення.