На засіданні Кабінету міністрів у вівторок урядовці ухвалили постанову про індикативну собівартість контрактного навчання. Про це повідомляє прес-служба МОН України, передає УНН.

«Міністерство освіти і науки запроваджує мінімальну ціну контрактного навчання для 38 зі 121 спеціальності (так звану індикативну собівартість). Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив 3 березня», - зазначили у МОН.

Повідомляється, що з 1 вересня 2020 року для вступників на найбільш популярні спеціальності контрактне навчання коштуватиме не менш як 60% вартості, яку сплачує за бюджетні місця держава.

Зміни не торкнуться студентів, які вже навчаються. Вартість навчання буде корелюватись із доходами людей у регіоні. Якщо ціна буде вища, ніж три середні офіційні заробітні плати у області, університети зможуть не підвищувати її.

«Держава оплачує навчання кращих студентів на бюджетних місцях за об’єктивними цінами, які дозволяють забезпечити якісну освіту. Середня оплата навчання на одного студента-бюджетника становить 43 тис грн, а середня ціна за контракт — 16,5 тис грн. Студенти-бюджетники та студенти-контрактники навчаються у спільних групах, тому університети просто компенсують нестачу коштів на студентів-контрактників за рахунок студентів-бюджетників. У результаті освіта кожного студента недофінансована, а виш не може створити оптимальні умови для навчання та роботи викладачів. Впровадження мінімальної ціни на контракт дозволить зробити плату за навчання відповідно до реальних витрат університету на підготовку студента та дозволить забезпечити якісне навчання для кожного студента»,— зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.