Понад 2,38 мільярда гривень виділив Кабмін з резервного фонду державного бюджету на відновлення автодоріг в прикордонних та прифронтових регіонах. Про це повідомила Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час робочого візиту на Донеччину.

За її словами, на ці кошти будуть відновлені шляхи, які використовуються для потреб ЗСУ та гуманітарних цілей.

«Сьогодні Уряд ухвалив рішення виділити більш як 2 мільярди 386 мільйонів гривень на відновлення доріг у восьми ключових для оборони країни регіонах. Зокрема, Донецька обласна військова адміністрація отримає 324,5 мільйона гривень. Кошти можуть бути витрачені виключно на відновлення зруйнованих доріг, що використовуються для перевезення військових і гуманітарних вантажів та як евакуаційні маршрути», – зазначила Юлія Свириденко.

Відповідно до рішення Уряду, на відновлення доріг спрямують такі суми:

Дніпропетровська область – 196,4 млн грн; 

Донецька область – 324,5 млн грн;

Запорізька область – 350 млн грн; 

Миколаївська область – 307,1 млн грн;

Сумська область – 222,2 млн грн;

Харківська область – 502,95 млн грн;

Херсонська область – 224,3 млн грн;

Чернігівська область – 258,79 млн грн.

Кошти надійдуть в розпорядження обласних адміністрацій, які мають погодити, зокрема, з Міноборони, МОЗ та Мінінфраструктури перелік доріг, важливих для забезпечення потреб оборони і гуманітарних цілей та які підлягають відновленню.

Крім того, під час візиту в Донецьку область Юлія Свириденко провела низку зустрічей з бізнесом, обласною адміністрацією, обговорила роботу банківського сектору в регіоні та ознайомилась з умовами роботи фахівців Державної служби зайнятості для розв'язання нагальних проблем регіону.

«Сьогодні, перебуваючи на Донеччині, ми бачимо, що бізнес попри величезні виклики продовжує працювати, демонструючи неймовірну стійкість. Ключові проблеми – пошкодження енергетики, доступ до фінансування, відшкодування збитків для бізнесу, який зазнав пошкоджень під час збройної агресії рф проти України, та інші. По кожному із питань шукаємо рішення. Зокрема перше, щодо покращення логістики, оголосили вже сьогодні. Це вклад в обороноздатність регіону й можливість рятувати тисячі життів», – розповіла Юлія Свириденко.

Раніше Pokrovsk.news повідомляв, що в ході робочої поїздки на Донеччину в.о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун ознайомився з програмами підтримки ветеранів та членів їхніх родин, що реалізуються в Покровській громаді.