На позачерговому засіданні Кабінет Міністрів України схвалив розроблений Мінрегіоном проєкт постанови, яким продовжено термін дії покладання спеціальних обов’язків для тепловиків до 20 травня 2021 року, повідомляє Мінрегіон.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 №867 затверджено Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу, яке визначає умови постачання природного газу та його оплату підприємствами теплопостачання.

Після завершення дії цього Положення 1 травня 2021 року, підприємства теплопостачання мали повністю перейти на ринкові умови придбання природного газу. Проте фінансово-економічний стан підприємств теплопостачання свідчить про їх неготовність забезпечити виконання вимог, які диктуватиме ринок. Відповідно, це могло створити додаткові проблеми, пов’язані із функціонуванням підприємств ТКЕ, зокрема щодо надання ними послуг населенню з постачання теплової енергії та гарячої води.

«Розуміючи всю складність ситуації, Мінрегіон розробив та запропонував Уряду рішення, яким дія ПСО для підприємств ТКЕ продовжується до 20 травня 2020 року», – зазначає заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

За її словами, станом на 26 квітня 2021 року заборгованості підприємств теплопостачання за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України» становить 56,7 млрд грн. І без вирішення цього питання перехід підприємств до нового постачальника природного газу є неможливим.

Тож мають бути обов’язково врегульовані питання щодо:

1) врегулювання заборгованості підприємств теплопостачання за спожитий природний газ перед діючим постачальником природного газу та врегулювання заборгованості населення перед підприємствами ТКЕ

2) забезпечення окупності господарської діяльності (у тому числі достатнім обсягом обігових коштів);

3) встановлення економічно обґрунтованих тарифів, що своєчасно відображатимуть зміну вартості енергоресурсів (зокрема, природного газу);

4) врегулювання заборгованості з різниці в тарифах (різниці в цінах природного газу).