В Україні з 1 березня відбудеться індексація пенсій – відповідне рішення сьогодні ухвалив Кабінет Міністрів. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Це вже третя індексація за час повномасштабної війни. Пенсії буде підвищено майже на 8%. Середній розмір підвищення складе 322 грн, а середня пенсія зросте до 5 717 грн», – зазначив очільник Кабміну.

Як зауважив прем’єр-міністр, розмір підвищення вираховується на основі інфляції та зростання середньої зарплати в Україні. 

Індексація, за його словами, торкнеться більше 10 мільйонів українців: 9,5 млн цивільних пенсіонерів, майже 600 тисяч пенсіонерів силових відомств, майже 100 тисяч «чорнобильців».

Крім того, з 1 квітня відбудеться автоматичний перерахунок пенсій для 654 тисяч працюючих пенсіонерів з урахуванням оновленого страхового стажу. Також у 2024 році, вдруге поспіль, буде здійснено індексацію найнижчих пенсій. 

«Тобто, попри всі виклики, попри всі труднощі, ми продовжуємо підтримувати наших людей. Не просто проводимо індексацію, але і розширюємо її периметр», – наголосив Денис Шмигаль.

Раніше Pokrovsk.news повідомляв, що з березня почнуть діяти нові умови виплати допомоги для ВПО.