Міністр енергетики України Герман Галущенко провів нараду з розгляду проблемних питань діяльності державних вугледобувних підприємств. Участь у зустрічі взяли керівники шахт, профспілкових організацій гірників, а також народні депутати України, що входять до профільного парламентського комітету.

Під час наради сторони обговорили широке коло питань роботи вуглевидобувних підприємств, зокрема їх фінансового та матеріального забезпечення, а також особливості діяльності в умовах воєнного часу.

Герман Галущенко підкреслив, що протягом останніх трьох місяців енергетичні об’єкти України піддаються щоденним обстрілам ворога. Тому ситуація у вугільній галузі, як і в цілому в енергетичній сфері держави, досить складна.

Він наголосив, що з огляду на завдані руйнування, зокрема об’єктам теплової генерації, розрахунки щодо балансу і споживання вугілля були відкориговані за підсумками листопада і грудня 2022 року.

«Зараз основне завдання – пройти ОЗП. Однак навантаження на теплову генерацію буде зберігатися протягом усього року. росіяни окупували нашу найбільшу атомну електростанцію - ЗАЕС, крім того, через них ми втратили близько 90% вітрової генерації і до 40% сонячної. Таким чином, теплова генерація буде нести значне навантаження», - сказав Герман Галущенко.

«Цей і наступний опалювальні сезони ми будемо жити за рахунок власного видобутку. І це факт, який треба прийняти і виходячи з нього розраховувати подальші плани», - резюмував Міністр енергетики.

Міністр підтримав низку ініціатив учасників наради щодо сприяння підприємствам вугільної галузі під час воєнного стану.