Кабінет міністрів України продовжив термін дії карантину на території України до 30 квітня, встановлюючи його у форматі адаптивного карантину, повідомляє УНН.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду. Також Кабмін продовжив режим надзвичайної ситуації до 30 квітня.

Окрім того, уряд ухвалив рішення про встановлення адаптивного карантину в Україні. Зміни набудуть чинності 24 лютого 2021 року.

Зазначимо, що на території України діятиме «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки з відповідними обмеженнями та протиепідеміологічними заходами, що наразі діють на всій території. Наприклад, у «жовтій» зоні закладам харчування та розважальним закладам дозволять працювати на годину довше, ніж тепер - до 24 години.

У разі настання в регіоні ознак «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки рішенням Державної комісії ТЕБ та НС на території всього регіону вводяться додаткові обмеження, аналогічні обмеженням, які були встановлені з 8 до 25 січня 2021 року:

  • заборонятиметься робота кафе, ресторанів, барів (крім доставки та замовлень на винос).
  • заборонятиметься приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

    торгівлі виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, побутової хімії, засобів зв’язку, друкованих засобів масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, на торгівельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами.

  • торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень;
  • заборонятиметься робота кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів, театрів.
  • заборонятиметься відвідування закладів освіти, торгівля непродовольчими товарами, проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів.

Продовжить працювати громадський транспорт.

Так, у МОЗі визначили основні критерії, що можуть стати передумовою для запровадження «червоної» зони:

  • завантаженість ліжок з киснем в області перевищує 65%;
  • кількість госпіталізованих в області становить 60 людей на 100 тисяч населення за останні 7 днів;
  • зростання кількості госпіталізації щонайменше у два рази за останні 7 днів;
  • кількість тестувань в області (експрес та ПЦР-тестування) за останні 7 днів становить не менше трьохсот на 100 тисяч населення;
  • кількість позитивних результатів в області становить понад 20% за останні 7 днів.

Область потрапить у «червону» зону в тому разі, якщо ситуація в регіоні відповідатиме двом з вищевказаних критеріїв.