За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури та окружних прокуратур здійснюється досудове розслідування у 14 кримінальних провадженнях за фактами порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України). Про це повідомляє відділ інформаційної політики Донецької обласної прокуратури.

За даними слідства, 10-12 червня ворожі снаряди падали у містах Лиман, Гірник, Красногорівка, смт Нью-Йорк, місті Залізне і смт Курдюмівка Торецької громади, селах Первомайське, Птиче, Орлівка, Нетайлове, Миколаївка та Водяне Покровського району, селі Карлівка, а також селі Богоявленка Волноваського району. 

У селищах Нетайлове, Водяне та Первомайське Очеретинської громади ворог застосовував РЗСО «ГРАД». Двоє громадян загинули, ще троє отримали мінно-вибухові травми та осколкові поранення. Зруйновані приватні домоволодіння та господарські споруди.

Одна людина загинула та одна поранена внаслідок артобстрілів міст Гірник, Красногорівка та Лиман. Зруйновані десятки квартир у багатоповерхівках, приватні будинки, знищені гаражі та автомобілі. У місті Залізне Торецької громади через обстріли були пошкоджені дві високовольтні ввідні лінії електромереж, внаслідок чого без світла залишилася вся північна частина Донецької області.

Окрім цього, внаслідок масованих артилерійських та ракетних обстрілів сіл Орлівка, Богоявленка, Птиче та Карлівка одна жінка отримала поранення, від прямих попадань пошкоджені та загорілися будинки селян і гаражні приміщення.