Сьогодні на обліку служби у справах дітей Покровської громади перебуває понад 200 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 46 з них потребують влаштування до сімейних форм виховання.

«Діти, які втратили батьків, або батьки яких в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки, потребують родинного тепла і виховання, - говорить начальник служби у справах дітей Покровської міськради Алла Маслова. - Кожній дитині потрібно надати доступ до отримання якісної освіти, безпечне життя та захист від заподіяння шкоди, позитивні емоції, відчуття того, що її люблять та цінують, розвиток навичок догляду за собою й вирішення повсякденних проблем».

Тож одним із завдань фахівці служби вважають пошук люблячих батьків та нових родин для кожної дитини, яка перебуває на обліку.

В Україні існує чотири форми сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім′ї, дитячі будинки сімейного типу.

Усиновленням дитини є прийняття усиновлювачем у свою сім′ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.

Опіка та піклування – влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім′ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла 14-річного віку, а піклування – над дитиною віком від 14 до 18 років. Опіка та піклування встановлюється з метою виховання неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав або з інших причин залишилася без батьківського піклування, а також для захисту особистих та майнових прав та інтересів цих дітей.

Прийомні сім′ї – це сім′ї або особи, що не перебувають у шлюбі, які добровільно взяли із закладів для дітей-сиріт, або дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім′я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у такому будинку не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Кожен має можливість обрати ту чи іншу форму сімейного влаштування та подарувати дитині свою турботу та любов.

Більш детальну інформацію можна дізнатися у фахівців служби у справах дітей за адресою: м. Покровськ, пл. Шибанкова, буд. 13, 4 поверх, каб.41, 44, тел.52-12-39.

pokrovsk-rada.gov.ua