Нацбанк на період карантину дозволив громадянам не платити іпотеку і заборонив накладати штрафи за прострочення платежів за комунальні послуги. Про це з посиланням на повідомлення регулятора в Facebook повідомляє 112 Україна.

"Клієнти банків на час карантину можуть призупинити сплату платежів за іпотечними кредитами, і банки не повинні в таких випадках стягувати з них заставу", - йдеться у рекомендаціях НБУ.

Крім того, на законодавчому рівні заборонено нараховувати і стягувати неустойки (штрафи, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги в період карантину.

Щоб не піддавати працівників і клієнтів банків небезпеці, банки повинні максимально перевести взаємодію з клієнтами в онлайн канали.

З цією ж метою банки можуть самостійно визначати і змінювати режим роботи відділень, кількість та перелік операцій в конкретних відділеннях з урахуванням ситуації і навантаження. Наприклад, закривати неключові відділення, скорочувати час роботи відділень, встановлювати різний час для обслуговування літніх людей та інших клієнтів тощо. Однак банки повинні забезпечити роботу опорних відділень у "спальних" районах міст.

Крім того, Національний банк звернувся до Кабінету міністрів та органів місцевого самоврядування про переведення всіх організацій, підприємств, фізичних осіб безготівкову форму всіх платежів і розрахунків.